Karin: “Ik heb hier meer regie en krijg vertrouwen.”

Een jaar later Werving & Selectie Karin Soldaat

Dat we met betrokkenheid en verbinding het verschil maken voor opdrachtgevers, is bekend. Maar wist je dat we ook betrokken blijven bij onze kandidaten na een succesvolle plaatsing in werving en selectie? Het eerste jaar houden we regelmatig contact om te horen hoe het gaat. Zo spraken we met Karin Soldaat, die een jaar geleden via Steiger B startte als adviseur strategie en beleid bij Omthuis, een woningcorporatie in Leusden en Baarn.

“De bredere rol bij Omthuis sprak me direct aan. Bij mijn vorige werkgever had ik het naar mijn zin, maar na ruim 7 jaar werd mijn rol steeds smaller. Toen Steiger B mij benaderde, was ik vooral enthousiast over de veelzijdigheid van de baan en de werksfeer. Daarnaast vond ik het juist leuk om niet in een gespreid bedje terecht te komen. Omthuis is een fusiecorporatie en dus is er volop ruimte om mee te bouwen en echt meerwaarde te leveren.”

“Heel goed! Omthuis is een pragmatische club. Waar bij mijn vorige werkgever vaak externe adviseurs werden ingeschakeld, komen we hier samen tot een oplossing. Daarnaast zijn de lijntjes kort en sluit ik eens in de 3 weken aan bij de MT-vergaderingen. Zo blijf ik goed op de hoogte van de ontwikkelingen binnen de organisatie. Mijn eerste jaar bij Omthuis was erg productief: we hebben onder meer het koersplan en de portefeuillestrategie opgesteld, de 2 belangrijkste doelen van vorig jaar. Daarnaast werkte ik mee aan de prestatieafspraken, voerde ik gesprekken over de warmtetransitie en droeg ik bij aan nieuwbouwontwikkelingen.”

“Het geeft me voldoening dat ik echt meerwaarde kan leveren. Toen ik begon, lag er een lange lijst met actiepunten. Ik adviseerde om prioriteiten te stellen, omdat ik uit ervaring wist dat het teveel was om in één jaar op te pakken. Het is fijn om vanuit mijn eigen inzichten mee te denken. Wat ik ook leuk én uitdagend vind, is dat ik hier de ruimte krijg om meer verantwoordelijkheid te pakken. Waar ik bij mijn vorige werkgever een presentatie maakte maar iemand anders deze gaf, sta ik nu zelf voor de groep. Daar krijg ik energie van! Ik heb hier meer regie en krijg vertrouwen, ook van onze bestuurder François.”

“Zonder twijfel het koersplan. Bij mijn vorige werkgever was ik ook projectleider van het ondernemingsplan, maar daar lag de regie bij een extern bureau. Bij Omthuis kreeg ik de volledige verantwoordelijkheid. In plaats van een adviesbureau in te schakelen, betrok ik collega’s en organiseerde ik interviews met stakeholders. Uit ervaring wist ik dat individuele gesprekken effectiever zouden zijn dan een bijeenkomst. Daarom liet ik interviews afnemen en verwerken. Vervolgens hield ik sessies met het MT en begon ik met schrijven. Die pragmatische aanpak werkte: samen met het MT had ik al snel het nieuwe koersplan staan.”

“Ik wil verder groeien in het bewaken van mijn grenzen en het maken van duidelijke keuzes. Mijn rol is breed, waardoor het soms lastig is om taken los te laten. Nu pak ik ze vaak zelf op als overdragen niet lukt. Daarnaast wil ik meer ruimte creëren om met beleid bezig te zijn, in plaats van mijn dag vooral te laten bepalen door ad-hocvragen en terugkerende processen, zoals prestatieafspraken. Door bewuster prioriteiten te stellen en vaker ‘nee’ te zeggen, zorg ik dat ik meer tijd kan maken voor belangrijke beleidsthema’s, zoals duurzaamheid.”

“Met de komst van Merijn en René is het beleidsteam van Omthuis compleet! Merijn gaat zich bezighouden met tactische vraagstukken binnen team Vastgoed en team Wonen. Hij is bijvoorbeeld nu bezig met het scootmobielbeleid en het ZAV-beleid. Ik ondersteun hem inhoudelijk en procesmatig bij deze projecten. René is net gestart in zijn rol. Hij brengt veel ervaring mee op het gebied van vastgoedmanagement en is daarmee nu al een waardevolle sparringpartner voor mij. Binnenkort gaan we goed kijken naar de taakverdeling binnen ons team. Mooi dat er via Steiger B weer 2 nieuwe fijne collega’s bijgekomen zijn!”

 

Inge-nw – transp-lr

Heb je vragen of wil je een persoonlijk gesprek met mij of een van mijn collega's?